GamingZone

Příběh

Příběh je věc na které hry stojí! Dobrá schovejte rajčata a kameny, ne všechny hry stojí na příběhu. Obzvlášť hry ze žánru FPS se nepyšní románovými příběhy a přesto jsou úspěšné. DOOM 3 a spousta dalších, kde o příběh opravdu nejde.Crysis.vokr.com - crysis příběh
Crysis je sice také FPS ale na příběh se zde velice dbá a je to na něm vidět. Příběh začíná poměrně tuctově, ale vyklube se z něj pořádná holubice.
Tak tedy začínáme! Roku 2020 Američané našli uprostřed Pacifiku asteroid, velký asteroid (maxipes fík mezi asteroidy). Bohužel (pro hráče na štěstí) se kolem začali oplétat severní Korejci a jak známo Korejec se s Američanem nedělí. Nastává problém. Co udělá Amerika když má problém? Vyšle speciální jednotku, nejlépe delta force.
Stáváte se operátorem již jmenované jednotky delta force. A protože se vaše jméno Jacke Dunn objeví na seznamu pro akci u asteroidu, vaše dovolená bude v pacifické džungli.
Výsadek začíná! V noci se vy a vaše jednotka snesete na ostrov a hurá na artefakt. To by nebylo nic složitého, jenže Korejci neradi u zvláštního asteroidu vidí Američany oblečené v nano oblecích a s bouchačkami v ruce. Nedá se nic dělat budete se do nich muset pustit. Bojujete s Korejci o to kdo bude moc prozkoumávat artefakt, to by vám mělo zabrat asi třetinu hry. Přechytračit a vystřílet Korejce nebude až tak těžké. Obzvlášť když oplýváte nejmodernější technologií a Korejci jsou obyčejní pěšáci. Akce tedy má velkou šanci na úspěch. To by se ale nesměl asteroid do bitvy zapojit. Říkáte si jak se takový asteroid může zapojit do bitvy? Jednoduše, vybouchne a místo něj se objeví mimozemská loď svého času ukrytá v asteroidu. To by nebylo ani tak zlé jenže vetřelci nemají zájem vyměnit si technologie, zkušenosti a jít dál. Začnou tedy invazi. Co by to bylo za inteligentní vetřelce aby jen tak vylezly do džungle. Oni vypustí paprsek, který zamrazí téměř celý ostrov (asi mají doma taky chládek).Crysis.vokr.com - crysis příběh
Začíná druhá část boje! Musíte zapomenout na staré sváry a společně s Korejci čelit hrozbě přicházející v podobě obřích organicko-plechových mimozemšťanů. Jak jistě tušíte tenhle boj bude tužší než boj s Korejci. Dokonce se v určitých okamžicích přestanete cítit jako lovec, ale přepadne vás pocit zoufalé kořisti. Brzy vám dojde, že dokud budou mít ufounci odkud vylézat, zřejmě je neporazíte. Vydáte se tedy vstříc mateřské lodi.
Tím jsme se dostali do poslední části příběhu a to znamená i hry. Ta se bude odehrávat v mateřské lodi vetřelců, ta je stejně jako vetřelci organická-neorganická a číhá v ní na vás nejedno překvapení. Jedno z nich jsou místa s nulovou gravitací. Čekají nás tedy souboje s vetřelci, při kterých se budeme v ne úplně kontrolovaných pohybech prohánět vzduchem.
Příběh je proložen odhaleními Jackova smutného příběhu a Crytek dokonce naznačil, že by se mohla vyvinout sympatie mezi Jackem a jeho ženskou kolegyní.
Hurá do akce, džungle čeká!.

 
TOPlist