GamingZone

Zbraně

Zbraně

Už první díl Assassins Creed nám nabídl několik zbraní, jako např. meč, vrhací nože, nebo třeba vystřelovací dýku (Hidden Blade). Samozřejmě i v druhém dílu Assassin's Creed se dočkáme velkého množství různých zbraní, kterých bude určitě o hodně více, než v díle prvním. Objevují se informace, že ve hře bude až 30 různých zbraní. Zatím známe jen několik kusů z arzenálu, kterými bude disponovat náš zabiják Ezio. Pojďme se tedy stručně podívat, které zbraně si v Assassins Creed 2 vyzkoušíme.

Seznam doposud známých zbraní:

Bojové sekery

V Assassins Creed I. jsme se s bojovými sekerami nesetkali, ale v druhém dílu již budou. Bojové sekery mají hodně velkou účinnost a budou je využívat především Grobiani, kteří jsou těžce obrnění a bojují hlavně nablízko.


Ukázka souboje Ezia s Grobianem, který je velmi těžkým protivníkem a jeho oblíbenou zbraní jsou válečné sekery a kladiva.

Válečná kladiva

Stejně jako válečné sekery, tak i válečná kladiva jsou novinkou v Assassins Creed, jelikož v prvním dílu nebyla. Středověká válečná kladiva se podobala dnešním kladivům, byla však podstatně větší, na dlouhé rukojeti a se zaostřenými konci. Byla používána zejména při střetnutích mezi těžce obrněnými rytíři, neboť byla proti dobrému brnění účinnější než meč nebo sekera. Válečná kladiva patří mezi další oblíbenou zbraň Grobianů.


První zbraní na obrázku je středověké válečné kladivo. Druhou zbraní je pak palcát, a konečné třetí zbraň je válečná sekera.

Palcáty

Palcát je úderná ruční zbraň, typická pro jezdectvo středověku. Palcát je variantou válečného kladiva, oproti kterému má výhodu - není nutno jej před úderem natáčet do správného směru. Sloužil k drcení plátů protivníkova brnění, při úderu na protivníka v drátěné košili či jiné levnější zbroji působil zlomeniny a zhmožděniny.

Kopí

Kopí je chladná bodná zbraň, která má kovový hrot na dlouhé tyčové násadě. Využívat je budou zejména Militanti, kteří hlídkují ve městech a blízkém okolí.


Obrázek středověkého kopí a halapartny.

Halapartny

Halapartny budou jednou z nejpoužívanějších zbraní ve hře. Má je většina stráží, především Militanti, kteří s nimi umí dobře zacházet. Halapartna je dřevcová zbraň, která mimo jiné, slouží také k boji s jezdectvem. Na přibližně na 2 metry dlouhé násadě byl výkovek s bodcem (pokračování násady), čepelí podobnou sekyře a hákem (situovány naproti sobě). Hák sloužil ke stažení jezdce z koně, čepel k drcení plátů brnění. Vždy byla používána pěchotou, neboť pro jezdce byla nepraktická.


Ezio s halapartnou může vyřídit i několik nepřátel najednou.

Meče

Už v prvním dílu Assassins Creed jsme se setkali s mečem. V Assassins Creed 2 budeme mít k dispozici hned několik druhů mečů. Každý bude unikátní a bude mít jiné vlastnosti.


Dva druhy mečů, které budou ve hře. První je klasický rovný středověký meč s ostřím po obou stranách čepele. Druhý meč je zahnutý a má ostřím jen na jedné straně čepele - tedy tzv. šavle.

Nože

Bojový nůž bude sloužit hlavně jako nouzový bojový prostředek v případě, kdy dojde na boj muže proti muži (často z důvodů, když už žádnou jinou zbraň nemáte). V Assassins Creed 2 se setkáme hned s několika typy nožů.


Ukázka dvou různých nožů, které budete moci používat.

Kouřové bomby

Na konci prvního gameplay videa můžeme vidět, jak taková kouřová bomba funguje. Když se potřebujete rychle zbavit nějakého hloučku nepřátel, tak není lepší zbraně než kouřové bomby, která nepřátele na krátkou dobu oslepí a vy zatím můžete uprchnout do bezpečného úkrytu.

Luky a kuše

Zatím nebylo potvrzeno, zdali bude moci Ezio používat kuši a luk. V prvním dílu Assassins Creed sice byla kuše ukázána v úvodním traileru, ale v samotné hře se bohužel použít nedala. Luk zase mohli používat pouze vaši nepřátelé, ale hlavní hrdina Altair si ho vyzkoušet nemohl. Snad se tedy vývojáři poučili z prvního dílu a kuši a luk dají Eziovi k dispozici. Určitě by tímto krokem potěšili hodně fanoušků hry.

Vrhací nože

Staré známé vrhací nože z prvního dílu AC by se měly objevit i v pokračování AC 2. Kolik jich budeme mít k dispozici zatím nevíme.

Pistole - mušketa

Hodně velkým překvapením bylo, když se v prvním oficiálním traileru na Assassins Creed 2 objevila pistole. Zřejmě jde o nějaký druh muškety, nebo něčeho podobného. Podle vyjádření vývojářů se budou náboje do této pistole objevovat jen velmi zřídka a nalézt je bude hodně obtížné. Takže rozhodně nečekejte nějaké přestřelky. Zřejmě jediný, kdo bude moci tuto pistoli používat, bude náš Ezio. Předpokládám, že jde o jeden z mnoha vynálezů Leonarda da Vinciho, který ho daroval (nebo v průběhu hry daruje) Eziovi. Osobně tipuji, že ostatní lidé, stráže, apod., mít zřejmě žádné palné zbraně nebudou (ovšem můžu se také mýlit). Pistoli bude mít Ezio umístěnou pod levým zápěstím, vedle hidden bladu. Nepřátelé ji tedy neuvidí a nebudou mít tušení, že je Ezio může zastřelit zdálky (viz. např. první trailer).


Obrázek muškety, která je skryta pod Eziovým zápěstím.


Na screenshotu výše je naznačen obrys pistole.


Ezio zamířil na cíl a mačká kohoutek zbraně.

Více o pistoli a jejím použití se dočtete v zajímavém článku na naší fansite - "Tajná zbraň Ezia odhalena!"

Hidden Blade - skrytá čepel

Ani v Assassins Creed 2 nebude chybět osvědčená zbraň z prvního dílu - skrytá čepel - Hidden Blade. A Ezio se nespokojí pouze s jedním Hidden Bladem, ale bude mít k dispozici rovnou dva - na každé ruce jeden.


Na obou Hidden Bladech má Ezio vyryty zvláštní zajímavé znaky.


Detail skryté čepele, která je tvořena třemi samostatnými částmi.


A tady už jsou skryté čepele v akci. Pro Ezia není problém zabít dva nepřátele najednou.

Pěsti

Kromě zbraní, bude moci Ezio použít i svoje pěsti. Nejen v přímém souboji muž proti muži, ale také zákeřně a nenápadně za zálohy.


Náš hlavní hrdina Ezio nenápadně ze zálohy zneškodňuje nepřítele holýma rukama.


Nic netušící lučišník je Eziem zatažen za opasek. Následovně ztrácí rovnováhu a padá k zemi.

Každá ze zbraní výše bude mít svůj speciální útok. Dále bude moci Ezio využít i jakoukoli zbraň nepřítele, kterého musí nejprve odzbrojit, a pak ho následně může zabít jeho vlastní zbraní.

Jakmile se objeví další zbraně, které v Assassins Creed 2 budeme používat, budeme tuto sekci hned aktualizovat.

Zdroj: Wikipedie, UbiSoft, vlastní.

 
TOPlist